اهمیت روز افزون کناره نویسی پارچه منجر به ایجاد تقاضاهای جدید در طراحی تجهیزات مدرن شده است. این ماشین بسیار سریع، مطلوب و با کیفیت کار می کند و تنها ماشین موجود در بازار است که قادر به چاپ حروف رنگی و طلایی به وسیله فرآیند گرمای سطحی بر روی جریان پارچه ی بی حرکت است. این دستگاه با کیفیتی یکسان بر روی پارچه های ابریشمی ظریف و یا پارچه های کتانی زخیم چاپ میکند. پارچه های پشمی سبک و نسبتا سنگین همگی بصورت موفقیت آمیزی کناره نویسی می شوند.

به دلیل یکسان نبودن ضخامت تمام منسوجات، تنظیم فشار مهر چاپ ضروری است. و این تنظیم فشار با استفاده از دو بادامک به سادگی انجام می شود.

ماشین استاندارد، قادر به حرکت  از غلتکی به غلتک دیگر است ولی در صورت نیاز می تواند برای سیستم های دیگر نیز آماده و تطبیق داده شود.

 

سیستم چاپ

پارچه از روی غلتک تغذیه کننده توسط غلتک کشش باز می شود و پس از آن بر روی دو غلتک راهنما که با هم می تابند، پیچده می شود. در مرحله ی بعد بر روی غلتک کشش بعدی که قبل از پیچیده شدن پارچه قرار گرفته ، حرکت میکند.

چاپ بین دو غلتک چرخان اتفاق می افتد و آن قسمتی از پارچه که قرار است چاپ روی آن صورت گیرد به طور لحظه ای متوقف میشود ، این عمل همزمان با اعمال فشار است.

در حالیکه حرکت پارچه متوقف شده غلتک تغذیه کننده ، غلتک کشش و غلتک جمع کن به چرخش ادامه می دهند، این عمل کار یکنواخت و آرام ماشین را تضمین می کند.

ماشین چاپگر از نوع چاپ مسطح استفاده می کند، در حالیکه نمونه های کپی دارای سیستم های عادی چاپ حروف می باشند. بنابراین نیاز به حکاکی هیچ قالب مشخصی در مقایسه با ماشین های چرخشی نیست.

این ویژگی بطور چشمگیری تطبیق پذیری این ماشین را افزایش می دهد و جوابگوی نیازهای خاص مشتریان است.

حداکثر طول چاپ ( 8 5/8 °) 22 cm وارتفاع (25/32°) 2 cm است .

این دستگاه چاپ بصورت الکتریکی گرم می شود و از آنجایی که منسوجات و فویل های مختلف نیازمند دماهای متفاوت هستند، چاپگر مجهز به المنت کنترل گرمای ترموستاتیکی است که بویسله ی یک ترمومتر تنظیم می شود . این قابلیت به اپراتور امکان انتخاب دمای مناسب در هر شرایطی را می دهد.

فویل بصورت اتوماتیک از روی غلتک تغذیه می شود . میزان باز و بسته شدن فویل، برای حذف ضایعات با توجه به ارتفاع چاپ قابل تنظیم است. برای تمیز و چک کردن،  تمام این قسمت ها می توانند بدون استفاده از هیچ ابزاری و فقط با چند حرکت ساده ی دست باز شوند.

با تنظیمی ساده ماشین می تواند روی پرینت هر یک ، دو ، سه متر و یا یارد تنظیم شود.

با هزینه ای نه چندان زیاد ماشین می تواند به چرخ دنده های اضافه تر  مجهز شود که قابلیت پرینت در واحد یارد را هم ممکن می کند. برای اطمینان از چاپ صحیح بر روی کناره، چاپگر که توسط یک حسگر نوری کار می کند، بصورت اتوماتیک در امتداد لبه ی پارچه حرکت می کند.