حضور موفق ماشین سازی راعی دربیست و سومین نمایشگاه بین المللی نساجی تهران در ارائه ی ماشین کناره نویس پارچه تحت لیسانس کشور سوئیس با حضور مدیر عامل شرکت سوئیسی برادران مگ  

    

 

 

 selvedge printing

 

اعتماد بازار را جلب کرده‌ایم

مصاحبه مهندس محسن راعی در مجله نساجی امروز
«شرکت ماشین‌سازی راعی» به مدیریت محسن راعی موفق به طراحی و تولید اولین ماشین چله‌پیچی بخشی شیب ثابت ‌، مجهز به شیب‌یابی هوشمند شده است و قادر به تولید ماشین‌آلات نساجی مدرن با توجه به نیاز  صنعتگران فرش ماشینی و نساجی می‌باشد. ضمن این‌که ساخت ماشین کناره نویس پارچه تحت لیسانس  شرکت سویسی برادران مگ از جمله افتخارات این شرکت تولیدی به شمار می‌آید.
راعی ابراز داشت: جدیدترین ماشین‌آلات تولیدی ما ماشین‌آلات آهار است که صنعت نساجی کشور نیاز مبرمی به این نوع ماشین‌ برای نوسازی و بازسازی و حرکت به سمت آهار الیاف طبیعی پنبه دارند. ساخت آزمایشی یک ماشین به اتمام رسیده است و در حال تکمیل چارچوب ساخت آن هستیم تا بتوانیم ماشین درجه یک و قابل رقابت تولید نماییم.
مدیرعامل ماشین‌سازی راعی افزود: اگر بخواهیم این ماشین را با نمونه خارجی آن مورد مقایسه قرار دهیم، باید اعلام کنم از نظر کیفی، تقریباً نزدیک رقیبان اروپایی و صد درصد بالاتر از رقیبان آسیایی هستیم، قیمت آن نیز یک پنجم دستگاه مشابه اروپایی است. طی سال‌های متمادی که از حضور ما در صنعت نساجی سپری می‌شود، به صنعتگران ایرانی اطمینان خاطر داده‌ایم که یک مجموعه توانمند و پیگیر رفع مسائل و مشکلات فنی و تخصصی مشتریان خود هستیم، در قبال خدماتی که به آنان ارائه می‌دهیم، بسیار مسئولیت‌پذیر هستیم و خوشبختانه توانسته‌ایم اعتماد آنان را جلب نماییم. با اطمینان می‌گویم که به دلیل کیفیت بالای دستگاه‌ها، صداقت در کار و توجه به نیازهای مشتریان و تلاش برای رفع آن، یک درصد مشتریان هم تمایلی به واردات ماشین‌های مشابه ما از اروپا ندارند.
‌راعی در مورد تولید تحت لیسانس شرکت سوئیسی مگ نیز گفت: با مدیران این شرکت در ایتمای میلان آشنا شدم و همان زمان مذاکراتی با آنان انجام دادم، صحبت‌های اولیه چندان خوشایند نبود چون به فعالیت ما به‌عنوان یک تکنولوژی سطح پایین نگاه می‌کردند. به آنان گفتم دارای 140 سال سابقه فعالیت در صنعت ماشین‌سازی هستید و ما طی 15 سال توانستیم به سطحی از تکنولوژی و توانمندی برسیم که مشتریان ترجیح می‌دهند به جای واردات، ماشین‌های ما را خریداری نمایند. پس از نظر پیشرفت کاری، به مراتب جلوتر از شما هستیم.
وی ادامه داد: پس از اتمام مذاکرات اولیه، مدیران مگ جهت حضور در سمپوزیوم تولیدکنندگان ماشین‌آلات نساجی سوئیس به ایران آمدند. آنان پیشنهاد نمایندگی شرکت را مطرح کردند که به اعتقاد ما زیان هر دو طرف را در بر دارد. زیرا ماشین‌آلات مگ گران‌قیمت است و در ایران جای کار چندانی ندارد، ما نیز نمی‌توانیم ماشین‌آلاتی که ارائه آن در ایران از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، عرضه کنیم لذا تصمیم گرفتیم براساس نقشه‌ها و استانداردهای مگ، ماشین‌آلات این شرکت را در ایران تولید کنیم تا به تأمین نیاز بازارهای ایران و برخی کشورهای آسیایی بپردازیم.
مدیرعامل ماشین‌سازی راعی تصریح کرد: مدیران مگ، انسان‌های واقع‌نگر و منطقی هستند و به دنبال کسب و کار و توسعه بازارهای خود هستند و توجهی هم به سیاست‌‌بازی‌ کشورهای مختلف ندارند. چه بسا برای سفر به آمریکا مجبور به ارائه توضیحاتی در مورد دلایل سفر به ایران شوند اما حضور در ایران قطعاً برایشان آن‌قدر جذاب است که ریسک سفر را پذیرفته‌اند.
به گفته راعی، در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که نمی‌توانیم در نمایشگاه‌ نساجی کشور حضور پیدا نکنیم و حضورمان در نمایشگاه بسیار حیاتی و ضروری است. شاید برخی مشتریان فکر می‌کنند ماشین‌سازی راعی یک مجموعه شناخته‌شده در صنعت نساجی ایران به شمار می‌آید و دلیلی ندارد در نمایشگاه حضور یابد اما از نظر اعتباری «باید» در نمایشگاه حضور داشته باشیم.